fbpx

TŌSH Distillery Olomouc

TŌSH jsme si v červnu 2018 založili lihovar v srdci Hané – v Těšeticích blízko Olomouce. Nebyli jsme však první. Stojí tady už od konce 16. století, kdy ho tady nechal vybudovat opat olomouckého Klášterního Hradiska – Jiří Pavorin z Pavorinu…TŌSH, tak to jsme nevymysleli nic nového, ale je nám ctí, že můžeme v této tradici pokračovat.

Základem našeho snažení bude obilí z úrodné Hané. Roste to tady všude okolo. TŌSH to vezmeme pěkně od začátku, od zrníčka. Pomeleme, odrmutujeme, vykvasíme a vydestilujeme si svůj vlastni voňavý destilát. Už z toho vám dáme taky ochutnat. Možná vás překvapí, že nejenom ovoce, ale pšenice, žito a ječmen mají svoji vlastni chuť. TŌSH, třeba žitná byla vždycky oblíbeným pitím, a nejenom tady na Hané.

Navazujeme i na tradici první české whisky – značky King Barley, vyráběné přímo tady u nás v pálenici od roku 1973. Všechno vybavení máme původní. Od kvasných kádí, destilačního zařízeni, až po dubové sudy. TŌSH naše první nová šarže už je v bečkách.

TŌSH věříme, že si u nás každý najdete svoji oblíbenou lahvinku. Takovou, kterou budete mít pořád ve svém baru a která vás bude hřát na duši i na těle.

TŌSH na zdraví!

Top

Tato webová stránka využívá cookies pro poskytování služeb,analýzu a personalizaci reklam.